“Dziecko ma prawo być sobą.
Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”
J.Korczak

Projekt:

Karty korczakowskie

Stowarzyszenie Jesteśmy od wielu lat wspiera działania edukacyjno - wychowawcze. Nasi uczniowie, każdego miesiąca mogą zdobyć tzw. Kartkę korczakowską. Otrzymują ją za wzorową postawę uczniowską, za aktywny udział w życiu szkoły, za pomoc koleżankom i kolegom, za działania wolontariackie. Uczniowie starają się, aby zdobyć kartkę w każdym miesiącu, ponieważ ten, kto otrzyma wszystkie karty, zostaje nagrodzonym. W tym roku Stowarzyszenie w porozumieniu z panią pedagog zdecydowało, że stawia na zdrowie! Dzieci otrzymały butelki filtrujące wodę.

W czasie wręczania nagród było więc zdrowo i radośnie!

Projekt:

Wycieczki.

Maj i czerwiec to miesiące, kiedy w szkole organizowane są wycieczki. Po dwóch latach pandemii z wielką radością Stowarzyszenie Jesteśmy dofinansowało wyjazdy naszych uczniów do Gdyni i Gdańska.

Projekt:

Warsztaty muzyczne.

Uczniowie uwielbiają zajęcia muzyczne. Stowarzyszenie wychodzi naprzeciw potrzeb uczniów. Zakupiliśmy zestawy bum bum rurek, które wzbogaciły istniejącą bazę pomocy muzycznych w szkole. Dzięki temu p. Dorota zorganizowała warsztaty muzyczne dla różnych grup wiekowych. Odbyły się również warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie z SSP 3. Była to okazja do wspólnej zabawy i integracji.

Projekt:

Dary dla Ukrainy.

Włączyliśmy się również w zbiórkę darów. Było ich mnóstwo. Cały, wypełniony po dach darami bus, pojechał do naszego budynku przy ulicy Kościuszki. Obdarowani i organizatorzy składają wielkie podziękowania dla naszych wychowanków, ich rodziców i pracowników szkoły za pomoc.

Projekt:

Warsztaty wielkanocne

Dla uczniów naszej szkoły zorganizowano warszaty Wiosenno-Wielkanocne, na których dzieci z ogromną radością i zaangażowaniem przygotowały zajączki ze skarpetek oraz przepiękne kartki świąteczne.

relacja tu

easter wooden ornaments
easter wooden ornaments

Projekt:

Spektakl : "Włącz emocje"

W dniu 9.03 szkołę odwiedziła grupa teatralna z Torunia, która wywołała mnóstwo emocji. Wybraliśmy się do Centrum Dowodzenia, by zobaczyć, jak zarządzają nami Złość i smutek.

Obszerna relacja tu

Projekt:

Zdrowie psychiczne i seksualne dzieci

z niepełnosprawnością.

Stowarzyszenie Jesteśmy wspiera również rodziców. Udało się zorganizować spotkanie z lekarzem psychiatrą. Pomagamy w ten sposób rodzicom i naszym wychowankom.